آثار شهید


وصیت نامه شهید محمد مهدی جلیلی بهابادی
صفحه 1--- صفحه 2
صفحه 3--- صفحه 4
به نام الله معشوق و معبود و با سلام بر پیغمبران از آدم تا خاتم (ص) و با سلام بر ائمه اطهار و با سلام و درود بر منجی ملل دربند و با سلام و درود بر امام معشوق امت و امت عاشق امام و با سلام بر شهدا این خونین جامگان راه کربلای حسین (ع)
بعد از هزار و چهارصد سال که از بعثت اولی می گذرد بعثتی دوباره شکل می گیرد و اینبار ملتی قهرمان به قافله سالاری بت شکن قرن امام خمینی مامور ایجاد جمهوری اسلامی با جهان بینی شیعی این اسلام راستین می گردد و چون سنت خدا بدین گونه بود عاقبت در فجر صادق 22 بهمن با نثار خون بهترین عزیزانش به پیروزی میرسد.
این ملت خواهان حکومت اسلامی بوده همان هدفی که پیغمبران و امامان در صدد آن بودند و سنت خدایی هم بر همین تعلق گرفته (ونرید...)هدف این ملت همانطور که قرآن می فرماید و به گفته رهبرش رفع فتنه از عالم است و این جز با جهاد و نثار خون بهترین عزیزان میسر نیست. بنابراین این امت از همان بدو پیروزی مورد اصابت حمله طاغوت (سبب فتنه) در انواع ابعاد قرار گرفت. ولی به یاری خدا تا کنون در تمام صحنه ها پیروز بوده است و انشاءالله این انقلاب را به صاحبش حضرت مهدی(عج) تحویل خواهد داد. باشد تا آن حضرت تکلیف طاغوتیان را یکسره کند.
درخت پر بار اسلام راستین که به دست این امت رسیده پر بهاست چه آنکه این درخت با خون شهداء آبیاری شده ، زمانی با خون اصحاب پیامبر (ص) ودیگر زمان با خون فرق علی (ع) و دیگر بار با خون پیکر پاره پاره شده حسین (ع) و اصحابش و زمانی دیگر با خونی دیگر و این زمان با خون جوانان این ملت قدر شناس .
پس ای شیاطین بدانید که با مکرهای خودتان به یاری خدا نخواهید توانست این درخت را بخشکانید (ومکرو ومکرا...) چه آنکه قدر آن را اسلامیان ایران می دانند و عاقبت این شمایید که نابود خواهید شد چون (والعاقبة لالمتقین....)
شهادت عبارت است از تعیین ملاک و میزان و الگو برای زندگی در این دنیا ، شهادت عبارت است از شکافتن قفس کالبد مادی وحرکت به مقام شهود الهی در راه وصول به مشیت ربانی در بزرگداشت حیات انسانها.
شهادت رسیدن به لقاءالله است. شهادت وصال و فنای در حق است. شهادت اجر جهاد است. شهداء سعداء مخلصین هستند. و خلاصه شهادت به قول امام سعادت است. شهادت مرگ سرخ آگاهانه است. شهادت دادن جان است در راه خدا و خلاصه شهادت وسیله ای است برای تقرب الی الله نه هدف. ولی نیکو وسیله ای است و کوتاهترین راه .
انسان آفریده شده است تا به لقاءالله برسدوچه بهتر که به وسیله شهادت باشد. جهاد و شهادت و مرگ و زندگی و درس خواندن و کار وسیله های تقرب به سوی خداست.
وقتی ملتی مرگ را راه انتقال به آخرت انتخاب کند عاقبت زیر بار ظلم و ستم خواهد رفت و این ننگ یک ملت است. اما وقتی همان ملت شهادت را انتخاب کندآزادترین ملل خواهد شد و جامعه های قبل و بعد از انقلاب نیکو مثالی است بر این مدعا.
جوانان ، مردم این دردست شماست که کدامیک را انتخاب کنید. ذلت را یا عزت و تا اسلام عزیز هست ملت هم با عزتند و تا ملت عزیز هستند اسلام هم با عزت است.
بر یک جوان مرگ در بستر در این برهه از زمان ننگ و نفرت است ، چون راه همگانی را دیده و دریافته.
پس از زمانی چند در آتش دوری سوختن توفیق به جبهه رفتن را خدا به من عنایت کرد محلی که به قول امام ما عبادتگاه و دانشگاه انسان سازی است و مهبط ملائکة الله... و مشهد عشاق دلسوخته خداست. محلی است که هر دو جهاد در آن صورت می گیرد و عاشقان ابا عبدالله (این صاحب نفس مطمئنه) در پی اطمینان نفس بدن جا گام می نهند و مظلومانه در حالیکه ذکر یا حسین(ع)بر لب دارند بسوی پروردگارشان رجعت می کنند.
وای بر من که قدر ناشناسم. تا زمانی که در جبهه ام در غفلتم و وقتی قدم از آنجا بیرون می نهم حسرت می خورم که چرا...
ملت مسلمان ایران به دشمنان اعلام می کنند به قول رهبرشان ما مرد جنگیم. مرد جنگ یعنی از جنگ خسته نشدن چون جنگ با پوست وخون ما عجین است.
ملت مسلمان بر من ببخشایید اگر با این قلم کوچک وصیت بزرگی به شما می کنم و آن این است که عامل تداوم یافتن انقلاب اسلامی دو چیز است:
1-پایبندی و عمل به اسلام راستین و قانون اساسی
2-حضور در صحنه های سیاسی – اجتماعی
مردم قهرمان پرور بهاباد شما مردمی عزیز و دلبند به انقلاب هستید. قدر انقلاب را می دانید پس به خواسته هایش عمل کنید. پس به آرمانهای آن پایبند بوده و بدانید که اگر هزاران مثل شهیدان را هم در راه خدا بدهیم می ارزد و ارزش دارد. (اگر از من بدی دیدید ببخشید چه آنکه انسان جایزالخطا است.) راه شهیدان را ادامه دهید و بدانید برای چه جان خود را بذل کرده اند. دنیا را چه قابل که برای آن اختلاف داشته و بدان دل ببندیم. اگر دنیا را فانی بدانیم وآخرت را باقی همه کارها درست می شود.
پدرم و مادرم بر من ببخشایید کوتاهی در اجرای اوامرتان را و ثابت و استوار انشاء الله نظاره گر فتح نهایی (رفع طغیان از جهان) فرزندان این مرز و بوم باشید و اگر شهید شدم که خودم را لایق آن نمی دانم مرا جوان ناکام نخوانید و ندانید بلکه بدانید که به کامم رسیدم وآن لقای خدای تعالی است.
خواهرانم زینب وار راه برادرتان اصغر را ادامه داده و پیام رسان او باشید.
اقوام گرامی بر من ببخشایید کوتاهی ها را به بزرگواریتان.
همرزمان و برادران ایمانی تا رسیدن به هدف نهایی از پای ننشینید و اوامر رهبر عزیز را به دقت عمل کنید و راهور راه شهداء باشید.
در آخر همه شما را به وصیت نامه حضرت علی (ع) ارجاع می دهم. علیکم بذلک الوصیه.
و بدانید که وصیت نامه من همان وصیت نامه برادرم است و وصیت نامه او و دیگر شهداء در وصیت شهید اعظم خلاصه شده ((وصیت امام علی (ع) ))
قبرم به همان صورت ساده بوده و احتیاجی به سنگ و تابلو ندارد. در اینباره اسراف نکرده و در عوض پول آنها را به حساب جنگ یا جنگ زدگان یا قحطی زدگان واریز کنید.
به امید رفع فتنه از عالم
((مهدی جلیلی))
1363/11/16
وصیت خصوصی:
1- یکماه روزه قرضی و 15 روز کفاره احتیاطا انجام دهید.
2- یکماه هم نماز قرضی احتیاطا بجا آورید.
3- کتابهایم را به کتابخانه مدرسه بدهید.

ثبت نظر:
نام و نام خانوادگی(اختیاری):
نظر شما:

نظرات بازدیدکنندگان:
سلام ای به کام رسیده سلام ای شهید باعظمت سلام محمدمهدی جلیلی خوشا به سعادتت ای شهید عزیز چقدر بزرگید شما با این سن کم التماس دعا ای شهید گرانقدر *عاشق شهدا-22:52:19-1399/05/18
باشد تا روز شفاعت در حشر ولی با روسیاهیم چه کنم*حسین عبداللهیان بهابادی-07:07:41-1399/06/03