دست نوشته های شهید

بخش بعدی                                                                                   بخش قبلی
دست نوشته های شهید محمد مهدی جلیلی بهابادی (بخش پانزدهم)
(رزمندگان= رهروان قبله نور)
پیام امام خمینی به مناسبت پیروزیهای عملیات فتح: « قلم قاصر است که احساسات خویش را ابراز کنم... رحمت واسعه خداوند بر آن مادران و پدرانی که شما شجاعان نبرد در میدان کارزار و مجاهدان با نفس در شبهای نورانی را در دامن پاکشان تربیت نمودند.
مژده باد بر شما جوانان برومند در تحصیل رضای پروردگارکه از بالاترین سنگرهای روحانی و معنوی است. شما در دو سنگر روحانی و جسمانی، ظاهری و باطنی پیروزید. رزمندگان ارزشمند و مجاهدان فی سبیل الله که آبروی اسلام را حفظ و ملت ایران را رو سپید و مجاهدان راه خدا را سرافراز نمودید، ملت بزرگ ایران و فرزندان اسلام به شما سلحشوران افتخار می کنند.
آفرین بر شما که میهن خود را بر بال ملائکه نشاندید و در میان ملل جهان سرفراز نمودید.
مبارک باد برملت چنین جوانان رزمنده ای و بر شما چنین ملت قدردانی که به مجرد فتح و پیروزی توسط رزمندگان به دعا و شادی بر خاستید.
این جانب از دور دست و بازوی شما را که که دست خداوند بالای آن است می بوسم و بر این بوسه افتخار میکنم.
یا لیتنی کنت معکم فافوز فوزاً عظیما. ( پیام انقلاب/ شماره 55/ ص 7).
رهنمودهای امام امت
رهنمودهای امام امت: آن اخلاص و محبت شما و آن ایثار در راه خدا بالاترین ارزش است برای شما، آن ایثار و اخلاص است که حتی در ترازوی عالم غیب هم نمی شود که سنجش بشود، آن پیش خدای تبارک و تعالی سنجش می شود.
ما مفتخریم که در یک همچین برهه از زمان واقع شدیم که مثل شما عزیزان، در آنجا و در آن زمان و در آن مکان واقع شدید و ما از هوایی تنفس می کنیم که شما از آن هوا تنفس می کنید. شما ایثارگرید و شما اخلاص مندید و شما بر نفس خود پیروز شدید و ما عقب ماندیم.
آن چه شما را در دو جبهه پیروز کرده و می کند، انشالله جبهه باطنی و نفسانی و جبهه جنگ با گروه شیطانی، آن اخلاص و ایمان شما است.
شما شیعه همان هستید که میفرمود که اگر همه عالم در مقابل من بایستند، تنها در مقابل همه می ایستم. آن ایمان است که او را آن طور در مقابل همه چیز می ایستاند. آن اخلاص او است، آن روحانیت و معنویت اوست.
آنچه که در نزد خدا ارزشش ازهمه بالاتر است، ایثار از روی اخلاص است. همان که خدای تبارک و تعالی در سوره هل آتی، اهل بیت عصمت را به آن توصیف می کند که یطعمون الطعام علی حبه اطعام طعام چیزی نیست، آن هم یک قرص جو، آن چه اهمیت دارد علی حبه است مبادا پیروزیها، شما را مغرور کند و از کمکهای غیبی غافل نماید که غرور و غفلت، انسان را به تباهی می کشد و بی تردید از قدرت نظامی می کاهد.
شما جان خودتان را فدا می کنید و بسیار اشخاص هم هستند که در راههای انحرافی باز هم این کار را می کنند. صورت عمل یک صورت است لکن معنی و محتوای دوتاست. میزان، محتوای عمل است نه صورت عمل. این اخلاصتان و این شهادت طلبی و این ایثار برای خدا است که ارزش به شما داده است و ارزش او را هیچ معیاری نمی تواند اندازه گیری کند. عزیزان من، حفظ کنید این نعمت را.
شما دو مطلب را متحقق کردید که با این دو مطلب کسی از سنخ بشر جز آن که اولیاء خدا باشد و الهام از خدا گرفته باشد نمی تواند تقدیر شما را بکند، یکی بزرگترین سرمایه خودتان که آن حیات است در طبق اخلاص گذاشتید و دیگری این که این هدیه را با اخلاص در طبق اخلاصتان گذاشتید.
شما از این اخلاص و ایثار، جمهوری اسلامی را بیمه کردید و کتابهای دعا در آن است با آن سنگرها که بنا به گفته فاتحان ابزار قمار، شراب و مسکرات و بدتر از آن در آنها یافت میشود.
فرق است میان آنان که با اعتقاد به اینکه صاحب الزمان (روحی فداه) فرمانده آنهاست و جنگ میکند و آنان که صدام عفلقی ابر جنابتکار فرمانده آنان است.
گمان ندارم کسی بتواند ادعا کند که ملتی جز ملت عظیم الشان ایران از کوچک و بزرگ و زن و مرد سراسر کشور اینگونه پشتیبان قوای مسلح خود باشند و ایثارگر وداوطلب به جبهه های جنگ برای فداکاری و شهادت سبقت گیرند.
ملت بزرگ یکدل و یک جهت پشتیبان شما است و دست عنایت حق تعالی و پرتو قدرت لایزال او بر سر شما است.
شما (مبارزان اسلام) یک ملتی دارید که در تمام دنیا مثل آن ملت پیدا نمیشود و ملت یک «شمائی» دارد که در تمام دنیا مثل شما پیدا نمی شود.
شما رزمندگان متوقع نباشید که از مثل من یا هر کس که از سنخ بشر است از شما تقدیر کند، نمی تواند تقدیر کند. خداوند تعالی مشتری شما است.
(پیام انقلاب/ شماره 57/ ص: 6-7)
«شهادت در راه خداوند چیزی نیست که بتوان آن را ارزیابی کرد» امام خمینی.

ثبت نظر:
نام و نام خانوادگی(اختیاری):
نظر شما:

نظرات بازدیدکنندگان:
نظری ثبت نشده است